Priežiūra mokykloje

Kam skirta priemonė? 1–12 kl. mokiniams.

Kada galima naudotis? Nuo 2021 m. sausio 21 d.

Kur kreiptis? Tėvai turėtų kreiptis į klasės auklėtoją ar mokyklos administraciją. Pedagogai taip pat siūlys patys, pastebėję, kad vaikas susiduria su nuotolinio mokymo sunkumais namuose.

Vaikai, kurie patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu ir neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose, gali ateiti į mokyklą ar kitą savivaldybės paskirtą įstaigą. Čia teikiama priežiūra ir mokymosi pagalba, sudaromos galimybės jungtis prie savo klasės nuotolinių pamokų.

Sprendimus, kurie vaikai nuotoliniu būdu mokysis įstaigose, priima mokyklų Vaiko gerovės komisijos. Vaikai pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas ir toliau mokosi nuotoliniu būdu, tačiau tai daro būdami mokyklose ar vaikų dienos centruose ir gaudami jiems reikalingą pagalbą, įskaitant nemokamą maitinimą, jei jis buvo skirtas. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija  kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė algoritmą, kuris padės mokyklose identifikuoti mokinius, kuriems reikalinga papildoma pagalba mokytis nuotoliniu būdu.

Įstaigos, kurios priima mokinius, laikosi valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinųjų sąlygų

Pagalba socialiai pažeidžiamų šeimų vaikams – aprūpinimas įranga

Kam skirta priemonė? 1–12 kl. mokiniams, kuriems trūksta nuotoliniam mokymui reikalingos įrangos.

Kada galima naudotis? 2021 m. kovą buvo nupirkti 9186 kompiuteriai „HP ProBook 450 G7“. Visi jie šalies mokyklas pasieks iki naujų mokslo metų pradžios.

Kur kreiptis? Tėvai, jei vaikams trūksta įrangos, turėtų kreiptis į klasės auklėtoją ar mokyklos administraciją. Mokykla pagal susitarimą gali išduoti savo turimą kompiuterinę įrangą mokiniams. Įsigytą įrangą ŠMSM paskirstys savivaldybėms, jos – mokykloms.

2021 m. mokykloms dar skiriama papildomų lėšų skaitmeninei plėtrai – po 30 Eur vienam mokiniui; iš viso tai sudaro per 10 mln. Eur arba penkis kartus daugiau negu būdavo numatoma ankstesniais metais tikslinėje „krepšelio“ dotacijoje. Iš jų mokyklos taip pat gali aprūpinti mokinius reikalingu skaitmeniniu turiniu ar papildoma kompiuterine įranga, tobulinti mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetenciją.

Pagalba socialiai pažeidžiamų šeimų vaikams, patiriantiems mokymosi sunkumų, – konsultacijos

Kam priemonė skirta? 1–12 kl. mokiniams.

Kada galima ja naudotis? Nuo 2021 m. vasario iki mokslo metų pabaigos.

Kur kreiptis? Tėvai turėtų kreiptis į mokytoją ar mokyklos administraciją. Pedagogai taip pat patys siūlys kreiptis, pastebėję, kad vaikas susiduria su nuotolinio mokymo sunkumais namuose.

Numatytos konsultacijos, kurias galėtų teikti sunkumų patiriantiems mokiniams juos mokantys mokytojai ir taip padėtų likviduoti atsiradusias mokymosi spragas. 

Mokinių konsultacijoms kompensuoti iš viso šiemet numatyta daugiau kaip 1,3 mln. eurų. Lėšos skiriamos atlyginti pedagogams už papildomas darbo valandas.

Konsultacijos būtinos ne tik bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams, bet ir besimokantiems profesinio mokymo įstaigose pagal pirminio profesinio mokymo programas, įgyvendinamas kartu su pagrindinio ar vidurinio ugdymo programomis.
 
Lėšas ministerija paskirstė visoms šalies savivaldybėms proporcingai pagal mokinių skaičių. Galutinius sprendimus priims pačios savivaldybių administracijos, nes jos geriausiai žino, kurios mokyklos jaučia didžiausią papildomų pamokų poreikį. Svarbiausia, kad konsultacijos būtų prieinamos tiems vaikams, kurie turėjo nepakankamas galimybes kokybiškai mokytis nuotoliniu būdu, turi daugiau mokymosi spragų. 
Konsultacijų mokiniams, patiriantiems mokymosi sunkumų, finansavimo 2021 m. tvarkos aprašas.
pexels-julia-m-cameron-4144222 (2)

Mokymosi praradimų dėl Covid-19 pandemijos kompensavimo planas 2021 metams