Geros savijautos programa

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia mokyklas, norinčias prisijungti prie Geros savijautos programos, rinktis paslaugas iš tiekėjų siūlomo sąrašo.

pexels-olia-danilevich-5088188
Mokyklose startavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtinta Geros savijautos programa
Kam skirta? Visų klasių mokiniams.
Kada galima naudotis? 2021-2022 m. m. 
Kaip ji veikia?

Geros savijautos programa veikia panašiu principu, kaip jau ne vienerius metus mokyklose naudojamas „Kultūros pasas“ – kai mokyklos iš atrinktų, tam tikrus reikalavimus atitinkančių paslaugų teikėjų sąrašo renkasi sau aktualias, įdomias, reikalingas paslaugas.

Mokyklos pagal savo poreikius gali užsisakyti tikslines programas iš teikėjų sąrašo psichologų paskaitoms, emocinio intelekto mokymams organizuoti ir pan.

Tikslinės įvairaus pobūdžio geros savijautos programos yra skirtos visų klasių mokiniams ir atitinka tam tikro amžiaus vaikų ir paauglių raidos ypatumus. Paslaugų teikėjai siūlo socialinių emocinių įgūdžių, grupinio psichologinio konsultavimo, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžių, nusiraminimo, relaksacijos ir streso valdymo technikų mokymo programas.

Programos uždaviniai

Programoms keliami uždaviniai, kad jose numatytos veiklos ugdytų mokinių socialinius emocinius, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius, gilesnį mokinių savęs pažinimą bei gebėjimą reflektuoti, priimti atsakingus sprendimus, stiprintų vaikų ir jaunuolių psichologinį atsparumą, savivertę bei skatintų jų motyvaciją mokytis.

Kiekviena geros savijautos programa turi turėti teorinį arba praktiniais įrodymais paremtą pagrindimą, o jas įgyvendinti galės tik savo srities profesionalai, t. y. specialistai, turintys pedagogikos studijų krypties ar (ir) psichologijos studijų krypties bakalauro kvalifikacinį laipsnį, arba jam prilygintą išsilavinimą arba 2 metų darbo su mokyklinio amžiaus vaikais patirtį. Grupinio psichologinio konsultavimo savijautos programas gali įgyvendinti tik tam tikrą kvalifikaciją turintys psichologai.

 

Mokymosi praradimų dėl Covid-19 pandemijos kompensavimo planas 2021 metams